سلامت
نشانه های انواع صرع عوارض و خطرات آن

نشانه های انواع صرع عوارض و خطرات آن

نشانه های انواع صرع عوارض و خطرات آن .

صرع فعالیت های غیر طبیعی در سلولهای مغز را ایجاد می کند، تشنج می تواند هر گونه فرآیند مغز را تحت تاثیر قرار دهد. علائم و نشانه های تشنج ممکن است شامل:

سردرگمی موقت

خیره شدن

حرکات جهشی غیرقابل کنترل دست و پا

از دست دادن هوشیاری یا آگاهی

حالات علائم روانی

هنگامی که تشنج ناشی از فعالیت های غیر طبیعی در یک منطقه از مغز است آن را تشنج کانونی (جزئی) می نامند. این تشنج به دو دسته تقسیم میشود.

تشنج موضعی بدون از دست دادن هوشیاری (تشنج ساده)نامیده میشود این تشنج به از دست دادن هوشیاری منجر نمیشود ممکن است احساسات را تغییر دهد و یا تغییر در شیوه نگاه ایجاد کند یا ادراک از احساس  بو ، طعم و یا صدا را تغییر دهد همچنین ممکن است در حرکات تند و سریع غیر ارادی یک قسمت از بدن، مانند یک دست یا پا را نشان دهد و علائم حسی خود به خود مانند سوزن شدن یا سرگیجه را ایجاد کند.

تشنج dyscognitive موضعی (تشنج پیچیده جزئی) این تشنج شامل یک تغییر یا از دست دادن هوشیاری یا آگاهی است در طول تشنج پیچیده جزئی، شما ممکن است به فضا خیره و به محیط زیست خود پاسخ ندهید انجام حرکات تکراری، مانند مالش دست، جویدن، بلع و یا راه رفتن در محافل.

علائم تشنج فوکال ممکن است با سایر اختلالات عصبی، مانند میگرن، حمله خواب یا بیماری های روانی اشتباه گرفته شود. بررسی کامل و تست برای تشخیص صرع از اختلالات دیگر لازم است

تشنج صرع مختصر که اغلب در کودکان رخ می دهد و با خیره شدن به فضا و یا حرکت بدنی ظریف جنبش هایی مانند پلک زدن چشم و یا لب را نشان میدهد این تشنج ممکن است باعث از دست دادن مختصر آگاهی شود.

تشنج  آتونیک با حالت سفت شدن ماهیچه ها این تشنج معمولا عضلات در پشت، بازوها و پاها را متاثر می کند و ممکن است سقوط به زمین هم اتفاق افتد.

تشنج کلونیک با حرکات مکرر و یا ریتمیک، حرکات تند و سریع عضله همراه است این تشنج معمولا گردن، صورت و بازوها را متاثر می کند.

تشنج میوکلونیک معمولا پرش های کوتاه چشم و یا دست پا به طور ناگهانی را ایجاد میکند.

تشنج تونیک کلونیک، از دست دادن ناگهانی هوشیاری ، بدن تکان دادن و گاهی اوقات از دست دادن کنترل مثانه و یا گاز گرفتن زبان فرد را شامل میشود.

هیچ علت قابل شناسایی برای نیمی از کسانی که با این بیماری دست به گریبان هستند وجود ندارد در سوی دیگر، شرایط را با عوامل مختلف می توان  پیش بینی کرد.

تاثیر ژنتیکی  برخی از انواع صرع، که تشنج بخشی از مغز را تحت تاثیر قرار می دهد را می توان با احتمال وجود تاثیر ژنتیکی برسی کرد.

محققان برخی از انواع صرع را به ژن های خاص مرتبط دانسته اند، هر چند که تخمین زده اند که تا 500 ژن می تواند به وضعیت مربوط باشد.

 یک ژن خاص ممکن است یک فرد را با حساسیت بیشتری نسبت به شرایط محیطی در عامل تشنج گرفتار کند.

ضربه به سر در نتیجه یک تصادف میتواند باعث آسیب دیگری  همچون صرع شود.

شرایط مغز مانند تومورهای مغزی یا سکته مغزی، می توانید منجر به صرع شود. سکته مغزی یکی از علل اصلی صرع در بزرگسالان مسن تر از سن 35 سال است.

بیماری های عفونی، مانند مننژیت، ایدز و آنسفالیت ویروسی، می تواند عامل صرع شود.

آسیب های دوران بارداری  قبل از تولد، نوزادان به آسیب مغزی می تواند توسط عوامل مختلف مانند عفونت در مادر یا  کمبود تغذیه فقیر و یا با کمبود اکسیژن ایجاد می شود. این آسیب مغز می تواند صرع و حتی فلج مغزی را ایجاد کند.

اختلالات تکاملی. صرع می تواند گاهی اوقات با اختلالات رشد و نمو، مانند اوتیسم و نوروفیبروماتوز در ارتباط باشد.

سن  شروع صرع در اوایل کودکی و بعد از 60 سالگی شایع است، اما این شرایط می تواند در هر سنی رخ دهد.

اگر شما یک سابقه خانوادگی صرع دارید ممکن است در افزایش خطر ابتلا به اختلال صرع مستعد باشید.

ضربه به سر آسیب به سر مسئول برخی از موارد صرع است.

سکته مغزی و مشکلات رگ های خونی بیماریهای (عروقی) می تواند به آسیب های مغزی که باعث ایجاد صرع است منجر شود. شما می توانید تعدادی از مراحل را با کاهش خطر ابتلا به این بیماری ها کنترل کنید از جمله قطع مصرف الکل و اجتناب از کشیدن سیگار، یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم.

عفونت مانند مننژیت، که باعث التهاب در مغز یا نخاع می شود می تواند خطر ابتلا را افزایش دهد.

تب بالا در دوران کودکی می تواند گاهی اوقات با تشنج همراه باشد کودکانی که تشنج به علت تب بالا داشته اند در صورتی که یک تشنج طولانی ویا دیگر شرایط سیستم عصبی در سابقه خانوادگی داشته اند خطر بالاتری از این بیماری تهدید شان میکند .

داشتن تشنج در زمان های خاص می تواند به شرایطی که برای خودتان و یا دیگران خطرناک است منجر شود در زمان بروز صرع و سقوط بر زمین امکان شکستگی استخوان و یا زخم جراحت وجود دارد.

به دلیل امکان داشتن تشنج در زمان شنا در آب شما 15 تا 19 برابر بیشتر خطر احتمال غرق شدن را دارید .

تشنج باعث از دست رفتن آگاهی و یا کنترل می شود  خطر تصادفات اتومبیل در حال رانندگی را زیاد می کند .

تشنج صرع در دوران بارداری خطراتی را به مادر و نوزاد تحمیل میکند برخی داروهای ضد صرع افزایش خطر نقص در نوزاد را زیاد میکند و باید تحت نظر پزشک استفاده شوند.

 

بسیاری از زنان مبتلا به صرع می توانند باردار شوند و یک نوزاد سالم داشته باشند ولی باید به دقت در طول بارداری تحت نظارت پزشک داروها تنظیم شود.

مسائل مربوط به سلامت عاطفی افراد مبتلا به صرع بسیار مهم است مشکلات روانی، به ویژه افسردگی، اضطراب در موارد شدید میتواند به خود کشی بیانجامد مشکلات ممکن است در نتیجه برخورد با شرایط و همچنین اثرات جانبی داروها باشد.

دیگر عوارض تهدید کننده حیات در صرع غیر معمول هستند، اما ممکن است رخ دهد، مانند:

وضعیت خطرناک صرع در حالت تشنج مداوم بیش از پنج دقیقه  یا اگر تشنج های مکرر عود کند بدون به دست آوردن آگاهی کامل این عوامل  برای افراد مبتلا به صرع خطر آسیب دائمی مغز و مرگ را دارد.

مرگ ناگهانی (SUDEP) مقدار کمی خطر مرگ غیر منتظره و ناگهانی وجود دارد که علت آن ناشناخته است، اما برخی از تحقیقات نشان می دهد ممکن است به علت قلبی یا مشکلات تنفسی باشد به طور کلی، در حدود 1 درصد از افراد مبتلا به صرع گرفتارSUDEP می شوند.

منبع

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/epilepsy/symptoms-causes/dxc-20117207

 

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر  یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه  گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن