سلامت
سوزاندن چربی بدون از دست دادن عضله

سوزاندن چربی بدون از دست دادن عضله

استفاده از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای سوزاندن چربی بدون از دست دادن عضله.

در این روش شما می توانید با یک رژیم غذایی  کم کربوهیدرات تنظیم مقدار و زمان آن با تمرین لاغر و عضلانی تر شوید بدون از دست دادن بافت عضلانی.

همه مثل یک بدنساز حرفه ایی در رقابت برای عضله سازی نیستند اما شما مطمئنا می توانید یاد بگیرید روش یک رژیم لاغری عالی را برای بدن سازی.

 رژیم غذایی Dr.Atkin، در سال 1975 منتشر شد و به سرعت محبوبیت یافت  بدنسازان برای رژیم قبل از مسابقه این روش را انتخاب کردند از جمله بسیاری از قهرمانان سطح بالا.

  Mr.Olympia فرانک زین و   Mr.Universe تام پلاتز از طرفداران اولیه این رژیم های غذایی کم کربوهیدرات بودند. برنامه به این شکل بود که مصرف کربوهیدرات را به 40 گرم در روز،  کاهش داده و معمولا فقط قبل از تمرین آن را مصرف می کردند.

البته رژیم غذایی کم کربوهیدرات با اثر جانبی خستگی در تمرینات از مقدار کمی کربوهیدرات است که آن هم قبل تمرین مصرف میشود کربوهیدرات مصرف شده در این روش در زمان تمرین مانند بمب انرژی عمل می کند که ممکن است بعد از تمرین حالت خستگی وعدم تمرکز را ایجاد کند .علت خستگی آن است که گلیکوژن (ذخیره شده گلوکز از کربوهیدرات) در داخل بافت عضله و کبد کم می شود و با ذخایر کم گلیکوژن، بسیار دشوار است وزنه زدن و تمرین سنگین  این بدان معناست که شما دست از تمرین نباید بردارید یا تمرین را سبک کنید مبادا که عضله شما افت کند چرا که بدن فقط در صورت لزوم عضله نگه میدارد یا میسازد .

متاسفانه، بافت ماهیچه آسان می شکند و کمبود کربوهیدرات خود باعث عضله سوزی میشود اسیدهای آمینه در عضله می تواند شکسته شود و تبدیل به گلوکز برای انرژی کبد شود در طول یک تمرین شدید، فقدان کربوهیدرات بدن را مجبور به شکستن بافت عضلانی برای انرژی میکند بدن ایجاد قند جدید میکند با شکستن گلیکوژن و پروتئین برای اسیدهای آمینه برای تولید انرژی بی هوازی - انقباض عضله، بلند کردن وزنه و حتی تمام کردن دو سرعت نمونه هایی از تمرینات بی هوازی هستند اگر قند خون شما ناهموار و یا کم باشد، توانایی عضلات برای انجام این کار به طور کامل کمی دچار اختلال میشود از طرف دیگر الگوی رژیم غذایی کربوهیدرات بالا که رژیم غذایی بدنسازی قبل از مسابقه تا چند سال گذشته بود پاشنه آشیل بزرگی دارد رژیم غذایی پرکربوهیدرات انسولین غیر طبیعی بالا و در نتیجه پاسخ تحریک آن باعث چربی های اضافی بدن میشود .

پس سوال، این است: چگونه میشود چربی را آب کرد و عضله را نگه داشت.

پاسخ ، به اندازه متناسب کربوهیدرات مصرف و گلیکوژن در هر دو بافت عضله و کبد را حفض کرد به علاوه  به اندازه کافی تمرین انجام داد و کربوهیدرات اضافه برای اضافه شدن چربی مصرف نکرد.

کاهش کربوهیدرات در رژیم غذایی در طی فاز رژیم کم کربوهیدرات توصیه میشود مصرف 150تا200 گرم کربوهیدرات های پیچیده در طول روز برای یک مرد متوسط با وزن 200 پوند این محاسبه حدود 0.75-1.0 گرم کربوهیدرات های پیچیده در هر پوند برای وزن بدن است  که بالاتر از معمول در نظر گرفته میشود اما در نظر داشته باشید که به عنوان یک بدنساز، شما با یک فرد معمولی تفاوت دارید شما عضله بیشتر دارید و سخت تمرین می کنید  برای شما از الزامات است مصرف کربوهیدرات بیشتر البته مقدار  مصرف کربوهیدرات نسبی است، و بر اساس سوخت و ساز بدن هر کس فرق می کند شما باید تنها  از کربوهیدرات های پیچیده مانند

بلغور جو دوسر، غلات دانه، سیب زمینی، برنج، لوبیا، عدس، نخود فرنگی استفاده کنید دلیلش این است که این کربوهیدرات های پیچیده به آرامی توسط بدن شکسته، قند خون را با ثبات نگه داشته و سطح انسولین خون را پایین تثبیت میکنند به یاد داشته باشید، لازم است برای حفظ سطح قند خون کربوهیدرات را قبل و بعد از تمرین مصرف کنید این کار باعث جایگزینی ذخایر گلیکوژن در عرض 30 دقیقه پس از ورزش میشود با استفاده از مکانیسم جبرانی بدن شما را قادر میسازد ذخیره کربوهیدرات بیشتر به صورت گلیکوژن داشته باشید.

 

وعده غذایی یک 20G کربوهیدرات

 

وعده دو 20G

 

وعده سه 20G

 

وعده غذایی چهار (قبل از تمرین) 50G

 

تمرین

 

وعده پنج (بعد از تمرین) 70G

 

وعده شش 20G

 

برای کمک به روند چربی سوزی در یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات، هیچ چیز مانند اضافه کردن یک تمرین هوازی مهم نیست 30 دقیقه آهسته دویدن 3تا5 بار در هفته با یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات مناسب است محاسبه ضربان قلب را با در نظر گرفتن 180 و کم کردن سن خود از آن حساب کنید بنابراین اگر شما 30 سال سن دارید ضربان قلب در حدود 150 ضربه در دقیقه مناسب است با انجام این روش و رساندن  ضربان در این واحد شما مطمئن می شوید گلیکوژن لازم برای ماهیچه ها برای کار با وزنه سنگین، باقی می ماند و بدن خود را آماده میکند به سوزاندن چربی های بدن برای تولید انرژی .

ایده این است که تعادل کربوهیدرات حفض شود طوری که شما به اندازه کافی برای تامین سوخت فعالیت های خود ذخیره داشته باشید  اما نه بیشتر.

 سعی کنید این کاهش رژیم کم کربوهیدرات 4تا6 هفته قبل از رقابت بدنسازی باشد پاداش این تلاش بدن عضلانی تر و لاغر تر خواهد بود.

منبع

https://www.labrada.com/blog/lees-corner/how-to-use-a-low-carb-diet-to-burn-fat-without-losing-muscle/

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر  یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه  گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن