سلامت
رازهای جوان ماندن

رازهای جوان ماندن

.رازهای جوان ماندن:

واضح است که چه سرو دستی در دنیا به پشتوانه روشهای جدید پزشکی برای جوان تر شدن یا زیباتر شدن شکسته میشود(بوتاکس ،جراحی کرم چین و چروک، و غیره)،آثار پیری را در ظاهر میتوان پاک کرد اما آنچه مهم تر است سلامتی بدن است که درونی تر است دکتر جنیفر لاندا، نویسنده کتاب : BodyLogicMD 

می گوید جوان ماندن برای همیشه بیشتر به داستانهای علمی تخیلی می ماند اما همین داستان به سرعت در حال تبدیل شدن به واقعیت است، به لطف پیشرفت های  دیروز امروز پزشکی که روی مدیریت بیماری متمرکز شده؛ مرز جدید  رفع بیماری و پیری زود رس امروز در دسترس است.

خوراک مغز شما

چه عادت خوراکی دارید این مهم است که چه روندی در نوجوانی در شما شکل گرفته است  رژیم خوراک میتواند در کنترل استرس به شما کمک کند. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، بزرگسالان آمریکایی بین سنین 18-24 سال از پریشانی روانی رنج می برند.

"این گروه سنی با فشارهای اجتماعی و فقر اقتصادی جدید دست به گریبان هستند لاندا می گوید تغذیه مناسب یک عامل کلیدی در مبارزه با شرایط مرتبط با پریشانی روانی مانند اجتناب از غذاهای فرآوری شده، قند، کافئین و الکل است. این فرآیند در غدد فوق کلیوی، که مسئول ترشح کورتیزول (هورمون استرس) است را کنترل میکند و میتواند در کاهش و مدیریت سوخت و ساز بدن نقش مهمی ایفا کند.

دکتر لاندا توصیه مصرف مکمل های حاوی ویتامین B، C منیزیم برای حمایت از سلامت کلی و گیاهانی مانند(گیاه هندی) Ashwagandha  ورودی اولا نیز برای مبارزه با استرس و افزایش سلامت آدرنال مفید هستند.

هارمونی هورمونی

نظارت بر سطح هورمون در طول زندگی  در واقع مبارزه ایی بر ضد پیری است  بی خوابی، میل جنسی کم، از دست دادن حافظه و افزایش وزن ناخواسته از جمله عوارض بی نظمی های هورمونی است.

هورمون کنترل همه چیز در بدن را در دست دارد در واقع پیام رسان های شیمیایی بدن هستند به عنوان مثال، تستوسترون میتواند میل جنسی را، زیاد کند در حالی که سطوح پایین پروژسترون به بی خوابی و دیگر اختلالات خواب مرتبط است، "لاندا میگوید همانطور که قبلا ذکر شد، کورتیزول بیش از حد می تواند تفکر مه آلود و افزایش وزن نامطلوب را به بار بیا ورد. روند پیری در این زمان غیر قابل توقف است، تعادل هورمونی کاملا با شیوه زندگی شما مرتبط است .

کنترل استرس

"استرس مزمن افزایش مقدار کورتیزول روزانه که منجر به افزایش وزن، تحریک پذیری، بی خوابی، اختلالات خلقی، میل جنسی کم، قند خون بالا و فشار خون بالا میشود را مهیا میکند لاندا می گوید. تکنیکهای کنترل تنفس شکمی در یوگا در کاهش استرس بسیار کاربردی است.

و ورزشهای هوا زی با کمک به قلب عروق به دلیل افزایش سطح اندورفین، احساس خوشایند ی به شما میدهد و در حفظ آرامش به شما کمک میکند البته از تمرینات قدرتی قافل نشوید .

بسیاری از زنان در مقابل تمرینات ورزشی از خود مقاومت نشان میدهند ولی این مهم برای حفظ تراکم استخوانی و جلو گیری از پوکی استخوان ضروری است.

 بزرگترین ارگان  بدن ما پوست نشانه های پیری را بیش از دیگر اعضای بدن نشان می دهد.

شما میتوانید در مقابل نور خورشید از پوست خود محافظت کنید با حفظ سطح آنتی اکسیدان و مصرف A، C، D و E،"  کافی از ویتامین ها.

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات با رنگهای روشن حاوی این ویتامینها هستند این ویتامینها قدرتمندترین  کرم های ضد آفتاب طبیعی برای بدن هستند و به پیر نشدن و مصون بودن در مقابل سرطان پوست کمک میکنند. "

البته کرم های ضد آفتاب روزانه نیز توصیه می شود .فرمولاسیونی که اساس دی اکسید تیتانیوم  دارند و آنهایی  که برای محافظت در برابر تمام انواع اشعه های مضر دیگر ساخته شده اند.  

در سال گذشته محققان شواهد زیادی یافتند که ضرورت خواب خوب برای سلامتی را اثبات می کند.

در واقع در خواب بدن شروع به ترمیم خود میکند و برای روز بعد آماده میشود لاندا می گوید.

نداشتن خواب کافی میتواند در بزرگسالان شروع  بیماریهای مزمن را کلید بزند که می تواند طول عمر را با بیماری مثل دیابت نوع 2 کوتاه کند محققان دریافتند که خواب با کیفیت پایین مقاومت به انسولین را افزایش می دهد. مطالعه دیگری نشان داده است که کمبود خواب (کمتر از 7.5 ساعت در شب) تشدید تاثیرات ژنتیکی مربوط به افزایش وزن و چاقی را به دنبال دارد. در حالت ایده آل شما باید 7 تا 9 ساعت بخوابید غیر از زمانی که در تخت هستید و به خواب نرفته اید.

کیفیت خواب اثر مستقیم بر سوخت ساز شما دارد و نداشتن آن باعث جم شدن چربی بر روی ارگانهای حیاتی بدن شما میشود که مرگ بار است .

منبع

http://www.bodylogicmd.com/physicians/dr-jennifer-landa      

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر  یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه  گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن