سلامت
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد

تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد

تکنولوژی تصویربرداری احساسات نشان می دهد هر احساسی در انسان قسمتی از بدن را تحت تاثیر قرار میدهد استرس می تواند بدن را ویران کند ورزش و خوراک مناسب می تواند کمک کند به کنترل تنش بدن هر گونه تحدید واقعی یا فرضی و پاسخ بدن به آن را استرس گویند.

پاسخ استرس طبیعی بدن می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی عملکرد ایمنی بدن داشته باشد، شیمی مغز، سطح قند خون، تعادل هورمونی، و غیره...

در سال های اخیر، بیشتر بر روی درمان ذهن و تاثیر آن بر بدن تمرکز شده است که این روابط متقابل بین احساسات و سلامت جسمی است بسیاری از زمینه هایی که مربوط به سمت چپ مغز میشود در علم هنوز مسکوت گذاشته شده یکی از عوامل آن این واقعیت است که نمی تو ان احساسات را کاملا اندازه گیری کرد تصویر زیر یک گام در جهت تجسم بخشیدن علمی به احساسات است چگونه احساسات خود را در بدن آشکار میکنیم محققان در فنلاند از 700 نفر از داوطلبان کشورهای  فنلاند، سوئد، و تایوان خواستند در این آزمایش شرکت کنند تا تاثیرات 14 احساس در بدن آنها آزمایش ثبت شود.

 

از آنها خواسته شد احساسات مورد نظر را با  کمک مشاهده ویدیو در خود ایجاد کنند آزمایشها نشان می دهد که احساسات در تمایل بدن به طور کلی از فردی به فرد بعدی یکسان است صرف نظر از سن، جنس، و یا ملیت در ثبت تصویر نگاری بدن احساسات لبخند زدن، اخم  تغییرات درجه حرارت پوست را در ناحیه سر  نشان می دهد.

در حالی که احساساتی مانند شادی و خشم دست و پا را متاثر میکند. در همین حال تاثیر در محل دستگاه گوارش و در اطراف ناحیه گلو در احساس انزجار مشخص شد         ارتباط ذهن و بدن جالب است بدانید که احساساتی منجر به درد در مناطق خاصی از بدن بیشتر دیده می شود، حتی اگر علم  نتواند توضیحی برای چرایی آن بدهید آن در تحقیقات مختلف ثبت شده.

به عنوان مثال، افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد قفسه سینه را تجربه میکنند حتی زمانی که هیچ عاملی از لحاظ جسمی وجود ندارد غم و اندوه شدید (و یا هر رویداد بسیار استرس زا دیگر) همچنین می تواند  ابتلا به درد و حتی حمله قلبی را تا 21 برابر افزایش دهد برای مثال، مطالعات قبلی درباره  استرس با کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن مربوط بود ، افزایش فشار خون و سطح کلسترول در شیمی مغز ، سطح قند خون و تعادل هورمونی به هم میریزد و کمک میکند به افزایش میزان خطر رشد تومور وقتی که دچار استرس هستید، منتشر می شود هورمون هایی مثل کورتیزول، که بدن را آماده میکند برای مبارزه یا فرار. ضربان قلب را افزایش می دهد ریه های اکسیژن بیشتری میگیرد، جریان خون افزایش پیدا می کند، و بخش هایی از سیستم ایمنی بدن به طور موقت سرکوب می شود، که باعث کاهش پاسخ التهابی به پاتوژن ها و سایر مهاجمان خارجی است هنگامی که استرس مزمن می شود، سیستم ایمنی بدن به طور فزاینده به کورتیزول حساس می شود،.

التهاب تا حدودی با این هورمون تنظیم شده استEFTمی توان با اثرات متقابل احساسات منفی مبارزه کرد EFTیک نوع طب فشاری روانی با استفاده از کانالهای انرژی همان انرژی شناخته شده در طب سوزنی سنتی است که در عوض سوزن با نوک انگشتان دست برای انتقال انرژی جنبشی بر روی کانالهای انرژی کار می شود

رویداد آسیب زا، اعتیاد، درد، اضطراب، و غیره – را با این روش که ترکیب از ضربه زدن کانالهای انرژی و ابراز تاکید مثبت است برای روشن شدن "اتصال کوتاه" انرژی زیستی بدن ، یعنی بازگرداندن ذهن به تعادل بدن احساس انزجار خطر برای گوارش "انزجار" احساسی که به شدت در روده واکنش نشان داد. ترس، اضطراب، و شرم نیز تاثیر احساس در این منطقه را تولید کرد. به خاطر ارتباط مستقیم افسردگی و گوارش دانشمندان شروع به در نظر گرفتن پرو بیوتیک باکتری های مفید به عنوان یک پتانسیل جایگزین برای داروهای ضد افسردگی کرده اند.

پژوهشی در سال 2011 منتشر شد نشان داد که پرو بیوتیک ها می توانند اثر مستقیم بر شیمی مغز داشته باشند، در نتیجه احساس اضطراب یا افسردگی بهبود یافت. همچنین تعداد زیادی از شواهد نشان دخالت روده در انواع بیماری های عصبی را گواهی کرد بزرگترین غلظت سرتونین در کنترل خلقی، افسردگی، و سرکوب پرخاشگری، است که در واقع در بر داشت در روده ، نه در مغز است این مفاهیم به ویژه در عصر کنونی ما در افسردگیهای شایع و عاطفی قابل توجه است شواهد قانع کننده نشان می دهد که بهبود سلامت روده یک جزء بسیار مهم است، با اضافه کردن مواد غذایی پرو بیوتیک به رژیم غذایی خود از افسردگی پیش گیری کنید .

بخش مدیریت استرس در شیوه زندگی

  • ورزش. مطالعات نشان داده اند که در طول ورزش ، آرام بخش شیمیایی (اندورفین) در مغز منتشر میشود. ورزش یک راه طبیعی برای بدن برای تعادل است.
  • خواب ترمیمی سلامت روان می توانید خدشه دار شود اگر خواب خوبی نداشته باشید.
  • مدیتیشن تکنولوژی هماهنگ سازی موج یا تمرین تمرکز حواس روزانه
  • برنامه خوراکی ، مطمئن شوید که برای حفظ سلامت روده به طور منظم مکمل پرو بیوتیک یا خوراکیهای پرو بیوتیک دار مصرف میکنید.
  • مصرف ویتامین. میزان پایین ویتامین D در خون با افزایش خطر ابتلا به افسردگی در ارتباط است، بنابراین بهینه سازی افزایش سطح ویتامین D میتواند شما را با ارائه یک پایه قوی برای سلامت جسمی و روانی یاری کند.

 

منبع

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/01/30/eft-mapping-emotions.aspx

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر  یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه  گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن