انسان
راهکارهایی برای ذهن شلوغ

راهکارهایی برای ذهن شلوغ

آیا تا به حال در رختخواب تلاش برای خوابیدن بی فایده کرده اید در حالی که جریان ثابت افکار ذهن شما را اشغال کرده است ؟ آیا شما همیشه مورد هجوم افکار تصادفی  قرار میگیرید در طول شبانه  روز فکر می کنم بله؟ با توجه به  قانون جذب ، شما تجربه خواهید کرد هر آنچه اصولا در ذهن خود به آن میپردازید حتی در رویا ذهن غالب نگرانی ها را منعکس خواهد کرد در جامعه غربی نوعی از ماتریالیسم چیزهایی را به مردم القاء میکند رسانه ها با به تصویر کشیدن شخصیتهای ساختگی منجر به این باور میشوند که شادی وابسته به چیزهای بیرونی است تقریبا تمام برنامه های تلویزیونی مردم را از درون گرایی دور میکنند.

رسانه ها ادراکات را دستکاری می کنند احساس پس از تماشای اخبار شبانه را مد نظر قرار دهید تبلیغات به طور عمده مبتنی بر ترس طراحی شده برای نگه داشتن شما در الگوی فکریی که زندگی به خودی خود خوب نیست حتی اگر شما اخبار را تماشا نکنید برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان پر از آگهی های بازرگانی است پیشرو در زندگی ساختگی در تلاش برای فروش این مضمون سعی می کنند در ناخودآگاه جا بیندازند  که اگر از این محصول را نخرید پس زیباوخوب نیستید از قافله عقبی میمانید ....آنچه این تبلیغات به شما میگوید این است که شما به اندازه کافی خوب نیستید ذهن بیش فعال و شلوغ تفاوتها را درک نخواهد کرد.

ما همه شنیده ایم که "زمان پول است" در سطح ناخودآگاه، ما این فرض را به عنوان واقعیت قبول میکنیم با ایجاد ناهماهنگی شناختی با بار منفی با این احساس که "زمان" گرانتر از آن است که آن را در طبیعت یا در تفکر آزاد سالم بدون درآمد مادی تلف کنیم ساده ترین راه برای از بین بردن هرج مرج فکری و آرام کردن ذهن کار بر روی افکار بیش فعال است؟ بسیاری از این افکار به پول و اقتصاد مربوط می شود کار جدیدی پیدا کنید که واقعاً دوستش دارید ساده ترین راه برای تعیین آن این است که از خود بپرسید برای چه کاری دوست دارید پول پرداخت کنید  چه چیز برای شما سرگرم کننده و لذت بخش است بهترین حالت این است که برای ایجاد درآمد از کار جدید قدم به قدم شغل قبلی را ترک کنید و آنچه را انجام دهید که واقعاً دوست دارید تماشای تلویزیون را متوقف کنید تلویزیون بزرگترین شکل از کنترل ذهنی است و نقش مهمی در آنچه که ما فکر می کنیم دارد در ایالات متحده، کل رسانه های بزرگ (تلویزیون، رادیو، روزنامه ها، مجلات، کتابهای درسی، و غیره ...) توسط 6 شرکت که تمامی آنها صهیونیستی هستند کنترل و "برنامه نویسی" میشوند؟ در طول جنگ جهانی دوم، Precott بوش برای دریافت کمک های مالی از دو طرف جنگ دستگیر شد، اما ما هرگز این را در مدرسه نیاموختیم چرا؟ آیا شما فکر می کردید پسرش، جورج اچ دبلیو یا نوه، جورج دبلیو اند رئيس جمهور شود کل روند تفکر تحت کنترل است چه کسی هستید، چه چیزی باید بپوشند، چه گوش دهید چه بخورید و بنوشید و غیره ... از طریق رسانه های بزرگ دستکاری شده اند. ذهن بیش از حد فعال ادامه خواهد داد به پردازش، قضاوت و مقایسه و تضاد آن در واقع برای  خرید وفروش مهیا است. اگر شما همچنان به تماشای تلویزیون مینشینید پس شما همچنان به خرید یک حس کاذب از واقعیت ادامه میدهید حتی زمانی که شما خواب هستید رویاهای شما را شکل خواهد داد به گفته  دفتر آمار کار  تماشای تلویزیون از فعالیت های اوقات فراغت است که (2.8 ساعت در روز) را اشغال کرده  فعالیت اجتماعی، مانند بازدید از دوستان و یا حضور و یا میزبانی رویدادهای اجتماعی از فعالیت های رایج بعدی است برای نزدیک به سه چهارم از یک ساعت در روز ترجیح مردم تلویزیون است استفاده همین زمان سازنده نیست برای مراقبه.

مراقبه که مناسب ذهن بیش فعال است مدیتیشنی" است که در آن شما دو شیئ حدود 6 فوت دور از خود قرار دهید با همین فاصله از هم و نگاه کنید با  شگفتی به آنها و همه افکار را دور بریزید سعی کنید این تکنیک را برای بیش از 5 دقیقه در روز ادامه دهید بسیاری از مردم غرب بیش از حد از جنایات سراسر جهان، مانند قحطی و گرسنگی در کشورهای جهان سوم جدا شده اند ممکن است با خود فکر کنیم اگر تاثیری برای ما ندارد پس لابد وجود ندارد حقیقت این است که همه ما در این باره مسئولیم .

بدن شما معبد شماست.

رژیم های غذایی که قندوکافئین بالا دارند بر فرآیندهای فکری شما تاثیر میگزارد برای جلوگیری از مصرف الکل اقدام کنید اگر شما یک ذهن بیش فعال نمی خواهید مهمتر از همه، گوش دادن به بدن خود است  اگر شما در حال تجربه سوزش سر دل هستید به جای مصرف دارو رژیم خوراک خود را عوض کنید می گویند یک بدن سالم یک ذهن سالم است، بنابراین ورزش را در برنامه روزانه خود اجرا کنید زمان را فراموش کنید تلفن همراه را خاموش کنید تلویزیون را فراموش کنید برنامه فرح بخش برای خود تدارک ببینید.

شروع کنید به انجام کارهای مفرح اجازه دهید ذهن شما تمرکز یابد به جای موارد بی اهمیت به عمور لذت بخش شما باید دریابید که الگوهای فکری را باید تغییر داد بسیاری از مردم با ذهن بیش فعال برای نیاز به کنترل همه چیز زندگی خود را دشوار میکنند رویدادها خواهد آمد و خواهد رفت . همه ما مسئول اعمال خود هستیم هنگامی که شما شروع به کنترل افراد دیگر میکنید در حال ایجاد کارهای بیشتری برای ذهن بیش فعال و تغذیه نگرانی تنش هستید یکی از راه ها انتشار جریان ثابت افکار است برای شروع یک دفتر خاطرات کافیست به سادگی با نوشتن میتوانید ذهن خود را آرام کنید.

ذهن بیش فعال به طور مداوم در مورد گذشته ویا آینده فکر می کند. با زندگی در حال حاضر شما قادر به آزاد کردن خود از این مهلکه هستیداین بدان معنی نیست که شما فورا از آنچه اتفاق افتاده است بی اطلاع باشید گذشته را نمی توان تغییر داد و آینده رخ نداده پس چرا باید به آن بپردازیم پیدا کردن زمان برای ارتباط با طبیعت، در جنگل یا در ساحل و یا در هر جایی که امکان آن است که به آرامش درونی برسیم سعی کنید گوش بدید به آهنگ باد و یا صدای جویبار حیوان یا پرنده تلفن های موبایل را خاموش کنید یک ذهن بیش فعال نشانه ای از عدم تعادل است و می تواند اصلاح شود در راه درست بدون ترس و بدون نیاز به کنترل دیگران و با افزایش حس شهود آسان تر به خواب خواهید رفت رویاهای بهتر خواهید دید.

منبع

http://themindunleashed.org/2013/08/12-ways-to-calm-overactive-mind.html

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
رازهای مثبت اندیشی
رازهای مثبت اندیشی
رهایی از زندگی شتاب زده
رهایی از زندگی شتاب زده
زندگی شادتر
زندگی شادتر
خانه فنگ شویی
خانه فنگ شویی
راهکارهایی برای ذهن شلوغ
راهکارهایی برای ذهن شلوغ
پیامهای والد - بالغ - کودک
پیامهای والد - بالغ - کودک
تحليل رفتار متقابل چيست؟
تحليل رفتار متقابل چيست؟
دکتر اریک برن پدر تحلیل رفتار متقابل
دکتر اریک برن پدر تحلیل رفتار متقابل
10 قانون از فنگ شویی
10 قانون از فنگ شویی
دوستان خوب برای سلامت  روانی لازم هستند
دوستان خوب برای سلامت روانی لازم هستند
محل کار و زندگی را چگونه میتوان پویا نگاه داشت
محل کار و زندگی را چگونه میتوان پویا نگاه داشت
تعریف خوشحالی
تعریف خوشحالی
رازهای آرامش و شادی در زندگی
رازهای آرامش و شادی در زندگی
نیمی از جمعیت انسان تا 30 سال دیگر بیکار می‌شوند
نیمی از جمعیت انسان تا 30 سال دیگر بیکار می‌شوند
چرا حس مسیریابی مردان بهتر از زنان است؟
چرا حس مسیریابی مردان بهتر از زنان است؟
استفاده از ذهن غيرهوشيار احتمال تصميم‌گيري‌هاي درست را افزايش مي‌دهد
استفاده از ذهن غيرهوشيار احتمال تصميم‌گيري‌هاي درست را افزايش مي‌دهد
راهکارهای جالب برای شاد بودن
راهکارهای جالب برای شاد بودن
عوارض مغزی مضر روانگردان‌ها
عوارض مغزی مضر روانگردان‌ها
مصرف کننده «شیشه» را چگونه تشخیص دهیم؟
مصرف کننده «شیشه» را چگونه تشخیص دهیم؟
103 نکته برای سلامت ذهن در هیاهوی قرن بیست و یکم
103 نکته برای سلامت ذهن در هیاهوی قرن بیست و یکم