سلامت
دلایل خستگی مفرط

دلایل خستگی مفرط

.چه افرادی با خستگی مفرط در جدال هستند:

 

امروزه افراد زیادی با خستگی مفرط در جدال هستند ولی احساس خستگی بیشتر عواملی فیزیکی دارد و به شیوه زندگی ما مربوط میشود کیفیت خواب میزان آب مصرفی کیفیت خوراک مواد معدنی و ویتامین های بدن ازدیاد مصرف کافئین کمبود فعالیت ورزش روزانه اگر شما در این موارد مشکلی ندارید و دچار خستگی میشوید باید به پزشک مراجعه کنید.

دکتر   (ساندرا آدامسون)

خستگی بیش از حد می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی پزشکی باشد که می تواند درمان شود خستگی ناشی از کم خونی از کمبود سلول های قرمز خون، که اکسیژن را از ریه ها به بافت ها و سلول های بدن می رساند و کمبود آن باعث ضعف تحلیل میشود. شما ممکن است احساس ضعف و تنگی نفس کنید. کم خونی علل گوناگون دارد گاه میتواند کمبود ویتامین یا آهن باشد، از دست دادن خون، خونریزی داخلی یا یک بیماری مزمن مانند آرتریت روماتوئید ، سرطان یا نارسایی کلیه هم این نارسایی را ایجاد میکند.

. زنان در سنین پایین به ویژه با کم خونی فقر آهن یا از دست دادن خون در دوران قاعدگی نیاز به آهن بیشتری دارند و همین تور در طول بارداری و شیردهی .

( لورن کراس)پزشک آزمایشگاه در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو می گوید احساس خستگی با ضعف شدید، اختلال در خواب، عدم تمرکز، ضربان قلب سریع، درد قفسه سینه و سردرد فعالیت ساده مانند بالا رفتن از پله و یا راه رفتن در فواصل کوتاه، که باعث خستگی بی دلیل شود باید برای آن یک ارزیابی کامل برای کم خونی شامل آزمایش خون ، از جمله شمارش کامل سلولهای خونی (CBC)، به بررسی سطح سلول های قرمز خون نیز بررسی مدفوع برای کنترل از دست دادن خون انجام بگیرد .

دیابت وبیماری تیرویید:

هنگامی که هورمونهای تیروئید شما در تعادل نباشد کوچکترین کارها برای شما سخت خواهد بود غده تیروئید، هورمونهای سوخت و ساز بدن را کنترل و تولید می کند. اگر این هورمونها بیش از حد باشد پر کاری تیروئید گفته می شود، و باعث سوخت ساز با عوارض زیاد می شود کم کاری تیروئید سوخت و ساز را کند می کند.

علائم: پر کاری تیروئید شامل خستگی و ضعف عضلانی، که شما ممکن است برای اولین بار آن را در ران خود احساس کنید ورزش هایی از قبیل دوچرخه سواری و یا بالا رفتن از پله مشکل می شود سایر علائم شامل کاهش وزن بدون علت، احساس گرما در همه زمان ها، افزایش ضربان قلب، کوتاه تر شدن و کمتر شدن جریان قاعدگی در زنان کم کاری تیروئید سبب خستگی، ناتوانی در تمرکز، و درد عضلانی، حتی با فعالیت جزئی میشود. سایر علائم شامل افزایش وزن به دلیل احتباس آب، احساس سرما در همه زمان ها (حتی در آب و هوای گرمتر)، سنگین تر بیشتر شدن جریان قاعدگی، و یبوست است آزمون بیماری تیروئید را می توان با یک آزمایش خون تشخیص داد "اختلالات تیروئید قابل درمان است که یک آزمایش تیروئید برای تمام افرادی که از خستگی شکایت دارند انجام می شود .

 

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که نمیتوانند گلوکز مناسب تولید کنند بی انرژی می شوند دو آزمایش بزرگ برای دیابت وجود دارد. آزمون قند خون ناشتا، که بیشتر رایج است، سطح قند خون را پس از روزه داری اندازه گیری میکنند و آزمون تحمل گلوکز خوراکی .

افسردگی بیماری دیگری است که در تمام حالات جسمی اثر میگذارد و خستگی یکی از آنهاست بدون درمان علائم افسردگی ممکن است برای هفته ها، ماه ها و یا حتی سالها ادامه یابد و باعث کاهش انرژی شود. افسردگی در الگوی خواب و غذا ، مشکلات حافظه و تمرکز احساس ناامیدی، بی ارزشی، منفی گرایی نقش دارد چنانچه علائم زیر را بیش از دو هفته دارید ،به متخصص مراجعه کنید خستگی یا از دست دادن انرژی خواب بیش از حد کم و یا بیش از حد زیاد. مداومت در غم، اضطراب، یا بی حسی خلق و خوی کاهش اشتها و کاهش وزن افزایش اشتها و افزایش وزن از دست دادن علاقه و لذت در فعالیت های لذت بخش. بی قراری یا تحریک پذیری علائم فیزیکی مداوم که به درمان پاسخ نمیدهد، مانند سردرد، درد مزمن، یا یبوست و دیگر اختلالات گوارشی؛ اشکال در تمرکز، به خاطر سپردن، و یا تصمیم گیری؛ احساس گناه افکار ناامید کننده، یا بی ارزش شمردن خود گرایش به مرگ یا خودکشی.

 

آرتریت روماتوئید

در این بیماری سیستم دفاعی بدن به بافتهای سالم بدن حمله میکند و در موارد ی که هدف غضروف یا استخوان است غیر قابل جبران خواهد بود میتواند در اوایل بیماری بسیاری از علائم (مثل خستگی، کم انرژی بودن از دست دادن اشتها، و درد مفاصل باشد یک معاینه کامل فیزیکی توسط متخصص روماتولوژی می توانید شواهد اصلی این بیماری را تایید کند حدود 80 درصد از مردم با استفاده از آزمایش خون برای یک آنتی بادی از بیماری آگاه میشوند اما این آزمایش قطعی نیست.

آپنه خواب

در زمان خواب بی دلیل از خواب بیدار میشوید. آپنه خواب یک اختلال در طول خواب است که با وقفه مختصر تنفس پیش می آید رایج ترین نوع آن، آپنه انسدادی خواب است ، راه هوایی گلو چند ثانیه بسته می ماند که مغز با احساس خطر فرد را از خواب بیدار می کند تا دوباره جریان تنفس بر قرار شود کسی با این مشکل حتی تا 50 بار در شب میتواند از خواب بپرد گاهی این علائم با خر و پف همراه است از آنجا که آپنه خواب می تواند به بیماری های قلبی، منجر شود فشار خون بالا و سکته مغزی همراه داشته با شد باید جدی گرفته شود .

منبع

http://www.prevention.com/health


نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر  یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه  گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن