سلامت
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان

شگفتی های منیزیم برای بدن انسان

منیزیم یک فلز قلیایی و هشتمین ماده معدنی فراوان موجود در پوسته زمین است. به دلیل خاصیت حلالیت در آب آن، منیزیم سومین ماده معدنی فراوان در آب دریا است که پس از سدیم و کلرید قرار میگیرد منیزیم یازدهم عنصر فراوان در بدن انسان است که بیشترین منیزیم موجود در بدن در اسکلت دهان و دندان حداقل 60 تا 65 درصد از کل آن است تقریبا تمام مقدار باقی مانده در بافت های عضلانی و سلول ها، پیدا شده در حالی که تنها یک درصد آن در خون ما است.

 

اهمیت یون منیزیم برای سلامت تمام عمر و همچنین برای زندگی پر جنب و جوش، حیاتی است. منیزیم مورد نیاز است برای عملکرد متابولیک مربوط به ایجاد انرژی و حمل و نقل ATP

جا به جایی انرژی اساسی بدن و ایجاد پروتئین های شیمی اسید نوکلئیک -RNA و DNA، که در تمام موجودات زنده شناخته شده است. در گیاهان، یک یون منیزیم است که در مرکز هر مولکول کلروفیل، حیاتی را برای ایجاد انرژی از نور خورشید میسازد. منیزیم یک عنصر ضروری برای جانوران و گیاهان است، که در معنای واقعی کلمه صدها واکنش آنزیمی موثر را برای تمام جنبه های زندگی سامان میدهد.

هر سلول در بدن انسان بدون منیزیم کافی هلاک خواهد شد. دندان ها و استخوانها، هورمون ها، سیستم عصبی و قلبی عروقی سالم، با عملکرد خوب مسیرهای سم زدایی و خیلی بیشتر بر کفایت منیزیم سلولی بستگی دارد. بافت نرم شامل بالاترین غلظت منیزیم در بدن عبارتند از: مغز و قلب دو اندام که برای تولید مقدار زیادی از فعالیت الکتریکی با کمبود منیزیم ایجاد نارسایی می کند و آسیب پذیر میشود.

آثار منیزیم در تقابل با کلسیم برای تنظیم تکانه های الکتریکی ده هزار برابر بیشتر از کلسیم در غلظت سلول است.

تعادل بین منیزیم و کلسیم بسیار مهم است برای جلوگیری از تجمع کلسیم در سلول، که می تواند خطرناک باشد بیش از حد تحریک پذیری، کلسیفیکاسیون، اختلال عملکرد سلول و حتی مرگ آن را در پی دارد هنگامی که بیش از حد کلسیم وارد سلول میشود به دلیل نبود منیزیم کافی، انقباض عضلات برای مدت زمان طولانی پایدار می ماند، برای مثال، انقباض و تیک عضلانی در موارد خفیف هنگامی که کمبود منیزیم مزمن می شود میتواند موجب بیماری های قلبی مانند آنژین صدری، فشار خون بالا و آریتمی یا اسپاسم و انقباضات مشخصه آسم، میگرن یا قاعدگی دردناک شود.

منیزیم به عنوان یک مسدود کننده کانال کلسیم به طور طبیعی مسئول آرامش ضد انقباض کلسیم است. بنابراین منیزیم برای عملکرد سالم سیستم عصبی پاراسمپاتیک ما مهم است. بدن ما در واقع طراحی شده تا در یک حالت آرام و پاراسمپاتیک کار کند حالت استرس از سلطه سیستم عصبی سمپاتیک است که تقریبا برای بسیاری از مردم امروز ثابت شده است .

کمبود منیزیم به صورت یکپارچه در بسیاری از بیماری ها دخیل است برای اختلالات متعدد. لیست فعلی اختلالات با روابط مستقیم و تایید شده به کمبود حاد و مزمن منیزیم طولانی است.

تحقیقات در حال انجام وعده کشف بیشتر عوامل مرتبط با کمبود منیزیم و بیماری های آن را میدهد.

روش های مدرن کشاورزی به نفع سود مادی آنی

استفاده از کودهای NPK (نیتروژن، فسفر و پتاسیم)باعث میشود آنتاگونیست منیزیم در خاک های آهکی فقیر شود (Antagonist در بیوشیمی کاربرد دارد و نوعی لیگاند و ماده‌شیمیایی قابل پیوند با گیرنده سلولی است در سلول با اتصال به گیرنده‌های آن سلول عمل پیوند لیگاند-گیرنده را انجام می دهد). در خاک های شنی یا لومی هم که کمی اسیدی هستند، کمبود واقعی منیزیم اغلب وجود دارد، منیزیم از خاک شسته شده و همچنین در دسترس محصول قرار نمیگیرد. این آب شویی نیز در پاسخ به باران اسیدی رخ می دهد. منیزیم در واقع یکی از رقیق ترین مواد معدنی در خاک مزرعه شده است در نتیجه این فرآیندها باعث فقر این ماده معدنی به صورت گسترده است. البته، هنگامی که محصولات با مواد معدنی تهی توسط حیوانات یا ما انسانها خورده شود آنها دیر یا زود باعث بیماری میشوند. حتی اگر از محصولات زراعی ارگانیک استفاده شود باید خاک آن با مواد مغذی اصلاح شود .

این واقعیت نگران کننده است که مواد غذایی (میوه ها، سبزیجات و غلات) در حال حاضر در میلیون جریب زمین که دیگر حاوی مواد معدنی به اندازه کافی نیست پرورش می یابند مهم نیست که چقدر از این خوراکی ها می خوریم هر چقدر مواد غذایی ما متنوع باشد ارزش خوراکی برخی از آنها بسیار ناچیز است این سخنان هشدار آمیز از 74 کنگره و جلسه مجلس سنا با شماره سند 264، از سال 1936است کاهش در تعادل مواد معدنی خاک نگران کننده و جدی از هفتاد سال پیش بوده .

کاهش مواد مغذی ادامه پیدا میکند بعد از برداشت، از طریق تولید ماشینی شدن تبرید، حمل نقل ذخیره سازی خرید و سپس ذخیره آن به مدت چند روز در یخچال در ادامه از دست دادن باقیمانده مواد مغذی.

فرآوری مواد غذایی باعث از دست دادن زیادی از منیزیم موجود در آن میشود که عموما منابع نسبتا خوب مانند سبزی های برگ دار آجیل، دانه و غلات سبوس دار هستند مقدار زیادی منیزیم در سبوس یافت میشود غلات کامل که در آرد سفید موجود نیست.

فلوراید در آب آشامیدنی متصل می شود با منیزیم، ایجاد یک ترکیب معدنی میدهد نزدیک به نامحلول که جذب استخوانی را کم میکند که خطر شکستگی را افزایش می دهد آب در واقع، می تواند یک منبع عالی از منیزیم باشد اگر آن را از چاه های عمیق تهیه کنید و یا از( رواناب) خنک و غنی .

منابع شهری آب آشامیدنی معمولا از سطح مانند رودخانه ها و نهرها تامین میشود که مواد معدنی پایینی در آن موجود است. حتی بسیاری از آب معدنی های بطری شده منیزیم بسیار کمی دارد و یا غلظت بسیار بالایی از کلسیم .

 

رژیم غذایی ماشینی شده غذاهای مصنوعی با چربی قند بالا، الکل و نوشیدنی گاز دار همه "زباله" هستند. منیزیم، به عنوان یک نجات دهنده برای سم زدایی بدن تا حد زیادی مورد نیاز است. به گفته دکتر ناتاشا کمپبل مک براید، بدن نیاز به حداقل بیست و هشت مولکول منیزیم برای متابولیسم یک تک مولکول گلوکز دارد. فسفات در نوشیدنی های گاز دار و گوشت فرآوری شده به اصطلاح "گوشت ناهار" هات داگ برای اتصال با منیزیم برای ساخت فسفات منیزیم از نوع نا محلول است که غیر قابل استفاده توسط بدن می باشد تانن، اگزالات ها، و اسید فیتیک تمام اتصالها با منیزیم آن برای بدن در دسترس نیست .

بسیاری از مواد مخدر دارویی که معمولا تجویز می شوند باعث میشود تا بدن منیزیم خود را از طریق ادرار دفع کند، مانند دیورتیک برای فشار خون بالا؛ قرص های ضد بارداری؛ انسولین؛ دیژیتال؛ تتراسایکلین و برخی از آنتی بیوتیک های دیگر و کورتیکواستروئیدها ی برونش آسم. با از دست دادن منیزیم همراه است .

منیزیم کافی برای اثر آرام بخش آن، از جمله خواب آرام لازم است حتی خواب زمستانی حیوانات وابسته به حفظ سطح بسیار بالایی از منیزیم است. کمبود منیزیم یک چرخه معیوب تقویت اثرات استرس مزمن است که منجر به اضطراب، تحریک پذیری، خستگی و بی خوابی میشود بسیاری از علائم و نشانه های عدم تعادل آدرنال خستگی و همچنین فشار خون بالا قلب درد از این کمبود ناشی می شود.

افسردگی همچنین مربوط به کمبود منیزیم است.

سروتونین، هورمونی که مربوط به ایجاد "احساس خوب" است نیاز به منیزیم در تعادل ظریف انتشار و پذیرش توسط سلول ها ی مغز دارد. تنها زمانی که سطح کافی مواد معدنی در بدن موجود باشد می توانید از تعادل روحی و روانی لذت ببرید.

به دلایلی که کاملا مشخص نیست، بدن منیزیم را حفظ نمی کند کلسیم یا آهن را نگه می دارد، به عنوان مثال. عرق شدید در ورزش های استقامتی مانند ماراتن در حالت تمرینات و ورزش شدید به صورت خطرناکی می تواند تهی کند بدن را از منیزیم ودیگر الکترولیت ها.

کلسیم هدر نمی رود حتی در نتیجه غش تشنج و مرگ.

عرق زیاد که برخی از زنان یائسه با کاهش منیزیم با آن مواجه میشوند اختلالات خواب، حملات هراس بدن درد افسردگی را در پی دارد چنانچه این زنان وسوسه به مصرف محصولات سویا مدرن شوند راه اشتباهی را در پیش گرفته اند در واقع از دست دادن منیزیم حتی بیشترهم میشود .

محیط روده سالم برای جذب منیزیم از رژیم غذایی ضروری است. سندرم روده تحریک پذیر، روده چکه کن، کاندیدیاز و سایر اختلالات روده می تواند به شدت مقدار جذب منیزیم را کاهش دهد.

افراد مسن اغلب تجربه کاهش تولید اسید هیدروکلریک معده را دارند که می تواند جذب مواد معدنی را به طور کلی مختل کند .

کلسیم و منیزیم بدن در تعادل سالم و مناسب با یکدیگر و همچنین با دیگر مواد معدنی باید باشد. آنتاگونیست های بیوشیمیایی نمی توانند بدون استخراج واکنش مقابل از یکدیگر عمل کنند. کلسیم و منیزیم باید هر دو در مقدار متعادل در عملکرد طبیعی بدن نقش داشته باشند. برخی از محققان نسبت سالم کلسیم به منیزیم در رژیم غذایی را 2 به 1و برخی 1به1 منعکس کرده اند نسبتی که بر اساس رژیم غذایی قبل از ظهور روشهای جدید کشاورزی تعیین شده.

منیزیم برای حفظ کلسیم محلول در بدن و جلوگیری از رسوب نامناسب آن در بافت نرم لازم است. تا زمانی که ما اسید هیدروکلریک کافی در معده داریم می توانیم کلسیم را از غذاهایی که می خوریم حل و دریافت کنیم. پس از محیط اسیدی معده محیط قلیایی روده کوچک است بازهم منیزیم لازم است برای حفظ محلول کلسیم .

کلسیم بدون منیزیم کافی یک عامل کامل از انحرافات فیزیولوژیکی است که میتواند عواقب جدی سلامتی را رقم بزند.

همانطور که دکتر کارولین دین، نویسنده معجزه منیزیم ، توضیح می دهد در روده بزرگ کلسیم رسوب میکند که با حرکات دودی تداخل می کند کلسیم رسوب کرده در کلیه ها با ترکیب با فسفر یا اسید اگزالیک، سنگ کلیه را تشکیل میدهد. کلسیم می تواند در دیواره مثانه واریز کند و جلوگیری کند از تخلیه کامل در نتیجه پر شدن به طور کامل و این امر منجر به مشکلات ادرار کردن مکرر، به خصوص در افراد مسن میشود . کلسیم می تواند در دیواره سرخرگ ها رسوب کند باعث سخت شدن آن و تصلب شرایین شود این می تواند باعث فشار خون بالا شود و همچنین خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته را افزایش دهد. کلسیم حتی می توانید بیش در مغز سپرده شود. محققان در حال بررسی آن به عنوان علت احتمالی زوال عقل، آلزایمر و بیماری پارکینسون هستند. کلسیم می تواند در دیواره لوله های برونش واریز و باعث بروز علائم آسم شود. کلسیم در مایع خارج سلولی هم می تواند نفوذ پذیری غشای سلولی را کاهش دهد این باعث می شود به طور فزاینده ای گلوکز مولکولی که از طریق غشای سلولی در میتوکندری سلول به ATP تبدیل می شود با دشواری رو به رو شود.

سطح گلوکز ایجاد شده توسط بدن توسط منیزیم برای تمام انواع مسیرهای سم زدایی استفاده و برای خنثی سازی سموم و شرایط بیش از حد اسیدی که در بدن بوجود می آیند کاربرد دارد و حفاظت میکند در برابر فلزات سنگین از بدن. این نقش حیاتی در یورش مواد شیمیایی برای ما دارد. گلوتاتیون، یک آنتی اکسیدان معمول بدن و سم زداست در برابر سم هایی مثل جیوه، سرب و آرسنیک .

گلوتاتیون یک ترکیب پروتئینی کوچک است که از سه آمینو اسید سیستئین، اسید گلوتامیک و گلیسین ساخته شده‌است گلوتاتیون یک آنتی اکسیدانت قوی است و باعث محافظت اجزای مهم سلولی در برابر واکنش با گروه‌های عاملی اکسیژن دار مانند رادیکاه‌های آزاد و پراکسیدها می‌شود. ترکیبات سمی دارای رادیکال آزاد، معمولاً با گلوتاتیون ترکیب شده و از بدن خارج می‌شوند گلوکز فسفات دهیدروژناز، آنزیم مهمی در شانت هگزوز مونوفسفات است که برای حفظ ذخایر داخل یاخته‌ای گلوتاتیون احیا شده لازم است. این آنزیم گلوکز فسفات را به فسفوگلوکونیک اسید تبدیل می‌کند .

 

هنگامی که بدن ما مملو از منیزیم است در تعادل با دیگر مواد معدنی ضروری بدن از رسوب فلزات سنگین و توسعه بیماری های عصبی مرتبط با آن مصون میماند. همانطور که دکتر کارولین دین توضیح می دهد، "تحقیقات نشان می دهد که منیزیم کافی سلول های مغز را از آثار مخرب آلومینیوم، بریلیوم، کادمیوم، سرب، جیوه و نیکل محافظت می کند. ما همچنین می دانیم که سطوح پایین منیزیم مغز به رسوب فلزات سنگین در مغز کمک میکند که نوید پارکینسون و آلزایمر میتواند باشد. به نظر می رسد که فلزات با منیزیم در رقابت هستند برای ورود به سلول های مغز. اگر منیزیم کم باشد فضا برای فلزات دیگر بیشتر در دسترس است.

و همچنین رقابت در روده کوچک برای جذب مواد معدنی وجود دارد. در صورتی که منیزیم به اندازه کافی وجود داشته باشد آلومینیوم نمی تواند جذب شود.

استخوان ها و دندان ها قطعا نیاز به کلسیم دارند همچنین فسفر و منیزیم، اما بدون مقادیر کافی از منیزیم، کلسیم در این بافت های سخت جذب نمی شود. Thyrocalcitonin، کلسی تونین هورمونی است که در شرایط عادی کلسیم به استخوان های شما ارسال می کند درعدم تعادل مواد معدنی درعوض ارائه مزایا به بدن جذب مختل و کلسیم آواره در واقع سمی می شود و باعث مشکل در بافتهای نرم میشود

مطالعات متعدد، در واقع، این واقعیت را نشان میدهد که منیزیم در رژیم غذایی، کلسیم، (و قطعا فلوراید) که باعث ایجاد مینای دندان سخت میشود که در برابر پوسیدگی مقاوم است و استخوان های قوی انعطاف پذیر را هم شکل میدهند.

برای سالها اعتقاد بر این بود که مصرف زیاد کلسیم و فسفر پوسیدگی را مهار و تقویت مینای دندان را موجب میشود. شواهد اخیر، نشان می دهد که افزایش در این دو عنصر بی فایده است مگر اینکه ما مصرف منیزیم را در همان زمان افزایش دهیم. بنابراین شیر فقیر در منیزیم تنها تداخل با متابولیسم منیزیم را شامل میشود .

اسمیت کانتی، تگزاس ساکنان معروفی دارد که دندانهایشان به طور معجزه آسایی سالم است، به نقل از مشاهدات دکتر لوئیس بارنت، در یک مقاله از انجمن پزشکی تگزاس در دالاس که در سال 1952 دکتر بارنت، ارائه داده اظهار داشت بروز کم پوسیدگی دندان و بهبود سریع شکستگی استخوان در میان این ساکنان به آب  [محلی]  و مواد غذایی آن که محتوای منیزیم و ید بسیار بالایی دارد بستگی دارد و تازگی به ما ثابت شده است که همه مواد معدنی شناخته شده ضروری در این آب موجود است و مواد غذایی رشد کرده در این منطقه را شامل میشود دکتر بارنت دریافته بود که محتوای استخوان منیزیم افراد شهرستان تا پنج برابر بیشتر از افراد شهرستان مجاور دالاس است، در حالی که غلظت کلسیم و فسفر در مورد هر دو گروه یکی  بوده.

دکتر بارنت برای این فواید سلامتی به مقدار منیزیم بالا از آب محلی بسیار زیاد اعتبار داده و نشانه های بسیاری از توسعه استخوان برتر در میان مردم این منطقه را گواهی کرده است دکتر بارنت با اشاره ای به این واقعیت که مردمی که اغلب با شکستگی های گردن و استخوان ران مواجهند به سختی درمان میشوند متذکر میشود که این شکستگی به ندرت در شهرستان اسمیت رخ می دهد، شکستگی های که در اسمیت  دیده شده شفا ی آسان و سریع یافتند حتی در افراد 80-100 ساله. در مقابل، شکستگی مشابه در دالاس به سختی درمان شده یا غیر قابل درمان بودند.

بیش از پنجاه سال پیش دکتر بارنت سطوح منیزیم را از پنج هزار نفر تست کرد و شصت درصد از آنها دچار کمبود بودند. چقدر بیشتر از جمعیت امروز مردم دچار کمبود هستند در زمانی که همه شرایط برای کمبود تقویت شده است؟

همانطور که ذکر شد اگر خاک مزرعه به خوبی غنی ازمواد معدنی باشد سبزیجات برگ سبز، دانه ها، آجیل درخت و غلات سبوس دار منابع نسبتا خوبی از منیزیم می باشند. گزنه (860 میلی گرم در هر 100 گرم) و حشیشه القزاز (529 میلی گرم در هر 100 گرم) اشنه دریایی از دریا، حاوی سطوح جذاب مواد معدنی. نمک دریا تصفیه شده یک منبع بسیار خوب از منیزیم است همراه با مواد معدنی دیگر. استفاده از مایع استخوان به صورت روزانه یکی دیگر از منابع بسیار خوب از مواد معدنی از جمله منیزیم، در یک فرم بسیار جذب شونده است.

حتی با شرایط گوارش ایده آل، تنها یک درصد از منیزیم موجود در مواد غذایی جذب خواهد شد.

برای استفاده از مکمل منیزیم به خصوص اگر شما می دانید دچار کمبود منیزیم هستید مصرف بیش از حد باعث دفع مازاد در ادرار و مدفوع می شود و باعث شل شدن بیش از حد مدفوع  که خود نشانه کمبود منیزیم بدن است درضمن کسانی که مبتلا به نارسایی کلیه یا بیماری کلیوی یا ضربان قلب بسیار آهسته، و یا انسداد روده هستند از درمان به وسیله منیزیم اجتناب کنند.

توصیه دوز کلی از حدود 3 تا 10 میلی گرم در هر پوند از وزن بدن، بسته به وضعیت جسمی، الزامات مورد نیاز برای رشد (در کودکان)، و درجه علائم دارد.

مکمل های منیزیم دهان و دندان در کلات نمک آلی مانند سیترات منیزیم و منیزیم مالات در دسترس هستند نسبتا خوب است برای جذب . به ویژه در شکل پودر که به آب شما اضافه میشود این مهم است که به تقسیم دوز درست در طول روز دقت شود که دریافت زیاد یا کم نباشد.

کارولین دین توصیه مصرف را در صبح زود و دیگری در اواخر بعد از ظهر پیشنهاد میکند زمانی که سطح منیزیم در بدن پایین است.

زمانی  که مکمل در روده ها در کمتر از دوازده ساعت حرکت کند صرفا به جای دفع جذب خواهد شد. شاید یک اسید آمینه کلات، مانند taurate منیزیم و glycinate منیزیم، که برخی به نظر بهتر از اشکال نمک جذب می شود .

 طباشیر phosphorica 6X آثار آن را همچنین به عنوان یک درمان برای اسپاسم های عضلانی و گرفتگی عضلات نشان داده.

 گزینه دیگری برای اثر منیزیم خوراکی منیزیم یونی به شکل مایع، مانند است که این غلظت سدیم از آب دریاچه نمک در یوتا است. تنها در حدود یک قاشق چای خوری مورد نیاز است برای ارائه حدود 400 میلی گرم منیزیم (همراه با هفتاد و دو مواد معدنی دیگر)

که باید در تقسیم در طول روز خورده شود من پیشنهاد می کنم با اضافه کردن یک سوپ قلم  به عنوان طعم دهنده  خوردن آن را لذت بخش و مقوی تر کنید. شما همچنین می توانید در فصل بهار به آب آشامیدنی محتوای منیزیم اضافه کنید و استفاده در پخت و پز نیز  بر اساس "میکرو دوز" که در این حالت اثرات ملین ممکن است کاهش پیدا کند.

یکی دیگر از راه های بالقوه برای به دست آوردن منیزیم از طریق روش دلپذیر دوش گرفتن در حمام سولفات منیزیم است که به عنوان نمک فرنگی اصل شناخته شده است معمولا استفاده می شود برای کاهش درد عضلانی و درد

سولفات منیزیم نیز در سم زدایی کمک می کند در زمانی که داخل وریدی استفاده شود، سولفات منیزیم می تواند در بحران مانند حمله حاد آسم، شروع انفارکتوس میوکارد، و اکلامپسی در حاملگی استفاده شود.

"روغن." منیزیم که در واقع یک روغن با غلظت فوق اشباع از کلرید منیزیم و آب است. چرب و لغزنده که به پوست اعمال می شود، اما به سرعت جذب میشود مزایای بسیاری به درمان ترانس درمال منیزیم از طریق دستگاه گوارش دارد بدون هیچ اثر ملینی است.

در اولویت اول این است که یک رژیم خوراکی متنوع از کل گیاهان و غذاهای جانوری از بهترین منابع باشد. اضافه کردن منیزیم اضافی ممکن است کمک کند به ما در برابر بیماری های قلبی، سکته مغزی، افسردگی، پوکی استخوان و بسیاری از اختلالات دیگر در پیشگیری و کاهش بیماری، منیزیم می تواند واقعاً معجزه آسا باشد.

 اثرات بسیاری در کمبود منیزیم

 بیماری ADHD

 • آلزایمر
 • آنژین صدری

اختلالات • اضطراب

 • آریتمی
 • آرتروز-روماتیسم و ورم مفاصل
 • آسم
 • اوتیسم

اختلالات • خودکار ایمنی بدن

 • فلج مغزی در کودکان منیزیم مادران کمبود
 • سندرم خستگی مزمن

نارسایی • احتقانی قلب • یبوست

 • کج دندان / فک باریک در کودکان از Mg مادران کمبود
 • پوسیدگی دندان
 • افسردگی
 • دیابت، انواع I و II
 • اختلالات خوردن، پرخوری و بی اشتهایی
 • فیبرومیالژیا
 • اختلالات روده از جمله زخم معده، بیماری کرون، کولیت

بیماری • قلب

 • فشار خون بالا
 • هیپوگلیسمی
 • بی خوابی

سنگ • کلیه

 • بیماری لو گرینگ
 • میگرن
 • پرولاپس دریچه میترال
 • مولتیپل اسکلروزیس
 • گرفتگی عضلانی، ضعف، خستگی
 • نزدیک بینی در کودکان
 • چاقی، به خصوص با رژیم غذایی کربوهیدرات بالا همراه
 • پوکی استخوان

بیماری • پارکینسون

 • PMS- از جمله درد قاعدگی و بی نظمی
 • PPH فشار خون ریوی اولیه
 • Reynaud سندرم
 • SIDS سندرم مرگ ناگهانی نوزاد
 • سکته مغزی
 • سندرم X

اختلالات تیروئید •

  شیر یک منبع غنی از منیزیم نیست اما بسیاری از فرهنگ ها در سراسر سنین بر غذاهای لبنی به عنوان پایه و اساس متعادل، رژیم غذایی سالم که به قدرت و نشاط وابسته است اسرار دارند  به عنوان مثال، ساکنان کوه های آلپ سوئیس و همچنین کودکان ماسایی آفریقایی که، مقاوم در برابر بیماری هستند که هیچ پوسیدگی دندان ندارند. اما ما می توانیم آن رژیم غذایی با همان خواص سلامت را تکرار کنیم بر اساس مدل خوراک صنعتی امروز !؟

 ترکیب مواد معدنی شیر بستگی به عوامل بسیاری، از جمله نژاد حیوانات، مرحله شیردهی، فرکانس دو شش، شرایط محیطی، نوع مرتع، آرایش خاک و مقدار آلودگی خاک دارد .

"تلوتلو چمن" یا "مسمومیت مرتع گندم،" شرایطی که  حیوانات علف خوار که در چمن جوان در حال رشد در بهار یا پاییز که خاک به شدت دچار کمبود منیزیم میشود چریده و در واقع اتفاقی که در مراتع با کود نیتروژن و کود پتاسیم بالا بارور شده می افتد است که باعث مسمومیت حاد، حیوان میشود می توان با تزریق سولفات منیزیم حیوان را نجات داد. در شرایط دیگر کمبود منیزیم بالینی در گله ممکن است غیرقابل تشخیص باشد.

 در یک مطالعه در سوئیس که سی گونه گیاهی مراتع کوهستانی را مورد بررسی قرارداد محققان دریافتند که ترکیب گیاهی از چراگاه کوهستانی دارای نفوذ قابل توجهی در ارزش غذایی علوفه  در مقایسه با حبوبات و گیاهان با محتوای پایین تر از دیواره های سلولی با مقدار بالای پروتئین خام است و همچنین چهار برابر محتوای کلسیم و دو بار محتوای منیزیم نشان داد.

علوفه غیر طبیعی علت رقت مواد مغذی در شیر است.

محتوای مواد معدنی شیر و گوشت به طور قابل توجهی در 60 سال گذشته کاهش یافته است، با توجه به تجزیه و تحلیل جدیدی از پرونده دولت که از ترکیب شیمیایی مواد غذایی روزمره  آغاز شده یک مقاله از گاردین دیوید توماس محقق جداول مواد غذایی از 1940 تا 2002 که برای گروه دیده بان مصرف کننده در انگلستان، در کمیسیون غذایی انجام شد که در مجله سه ماهه خود، مجله غذا منتشر شد. کاهش مواد معدنی در محصولات لبنی نشان داده که شیر 60 درصد از آهن خود، 2 درصد از کلسیم ، و 21 درصد از منیزیم را از دست داده. در مقایسه با سال 1940، در حال حاضر "[M] پنیر OST کاهش سطح منیزیم و کلسیم را نشان میدهد با توجه به تجزیه و تحلیل، چدار 9 درصد کلسیم کمتر دارد امروز، منیزیم 38 درصد کمتر و 47 درصد آهن کمتر، در حالی که پارمسان نشان می دهد شدیدترین کاهش مواد مغذی را با سطوح 70 درصد منیزیم کمتر .

نادیده گرفتن محتوای منیزیم کاهش یافته در غذاهایی مانند محصولات لبنی ممکن است برخی از تجزیه و تحلیل ها از علل بیماریها را در جمعیت های بزرگ را مخدوش کند طرفداران ضد محصولات حیوانی چربی را سرزنش میکنند بروز شایع بیماری های قلبی در میان فنلاندیها در مصرف بالای خود از محصولات لبنی است. با این حال، به گفته دکتر میلدرد زلیگ، از دانشگاه نیویورک مرکز پزشکی، "در فنلاند، که دارای یک میزان مرگ و میر بسیار بالا از IHD (بیماری ایسکمیک قلب) است رابطه مشخصی با بیماری های قلبی و مقدار منیزیم وجود در خوراکها وجود دارد.

در جنوب غربی فنلاند، مرگ و میر از بیماری ایسکمیک قلب دو برابر است تا در جنوب غربی . بیماری های قلبی عروقی در اروپا، با تنزل سطح منیزیم در خاک و مواد غذایی در ارتباط است.

 با تشکر از فعالیت های کشاورزی مدرن بلکه کلسیم کمتر محلول به عنوان یک نتیجه از واسرشت از آنزیم فسفاتاز در طول پاستوریزاسیون است.

 کلسیمی که قابل حل نیست رسوب به بافت نرم را تسریع میکند و سیستم عروقی، تبدیل میشود به یک آبشار از وقایع شوم در ارتباط با بیماری های قلبی .

خواسته های بدن برای منیزیم توسط غدد درون ریز به چالش کشیده میشود، با سموم زیست محیطی که باید خنثی شود، توسط کربوهیدرات های تصفیه شده بیش از حد. همچنین در تعادل felicitous با اکو جسمی، عاطفی، اجتماعی  ما می توانیم تلاش، کنیم مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی، برای رسیدن به تعادل در اکو سیستم .

 منابع منیزیم

در میلی گرم در هر 100 گرم

 اشنه دریایی     760 گردوی آمریکایی     142 چغندر      25

سبوس گندم      490 گردو       131 کلم بروکلی      24

جوانه گندم       336 چاودار    115 گل كلم     24

بادام 270 توفو ترش توسط nigiri منیزیم 111 هویج       23

کاشوبادام هندی 267 گوشت نارگیل خشک       90   کرفس      22

ملاس blackstrap  258 خربزه     57   گوشت گاو       21

مخمر تغذیه      231 میگو 51   مارچوبه   20

گندم سیاه  229 ذرت، شیرین    48   جوجه      19

آجیل برزیلی    225 آوکادو     45   فلفل سبز  18

Dulse    220 پنیر چدار 45   اسکواش زمستانی    17

ها Filberts    184 جعفری    41   طالبی      16

بادام زمینی      175 سیاه آلو    40   بادمجان   16

ارزن       162 دانه های آفتابگردان 38   گوجه فرنگی    14

گندم سبوس دار 160 سیب زمینی شیرین   31   شیر  13

 کمبود مزمن منیزیم متاسفانه می تواند شما را با کاهش ظرفیت برای جذب روده دچار کند خوردن یک رژیم غذایی عالی پر از مایع استخوان غنی از مواد معدنی، سوپ قلم با جلبک دریایی و گزنه میتواند مفید باشد.

 منبع

 http://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/magnificent-magnesium/

نام
متن
متن امنیتی
captcha
ارسال نظر
برچسب هامطالب دیگر
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
شگفتی های منیزیم برای بدن انسان
برنامه رژیم غذایی اتکینز
برنامه رژیم غذایی اتکینز
دلایل خستگی مفرط
دلایل خستگی مفرط
خورشید مایع
خورشید مایع
گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
مسمومیت و کمبود مواد معدنی
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
آیا شما مایل به خطر انداختن سلامتی خود به خاطر یک کفش هستید
مشخصات خانه سالم
مشخصات خانه سالم
20ابر خوراکی برتر جهان
20ابر خوراکی برتر جهان
اوتیسم چگونه درمان می شود
اوتیسم چگونه درمان می شود
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
شرایط پزشکی مرتبط با اوتیسم
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
پیش بینی اوتیسم نوزاد با برسی مغز در رشد مهارت زبانی
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
تکنولوژی تصویربرداری احساسات را نشان می دهد
روش جوان نگاه داشتن پوست
روش جوان نگاه داشتن پوست
شگفتی های جوانه گندم
شگفتی های جوانه گندم
دست بند مسی
دست بند مسی
سیب زمینی شیرین نارنجی
سیب زمینی شیرین نارنجی
خوراک جوان کننده
خوراک جوان کننده
درمان ساده برای زخم معده
درمان ساده برای زخم معده
رازهای جوان ماندن
رازهای جوان ماندن